Artyści

Agnieszka Wilczyńska

12marca 2017

Agnieszka Wilczyńska - Artur Andrus: „Gala Polskiego Jazzu”

feat. Henryk Miśkiewicz i Andrzej Jagodziński. 

12 marca 2017 (niedziela), g. 19.00  

Filharmonia w Szczecinie 

Wstęp: 70, 00 - 80, 00 PLN 

Bilety dostępne na www.bilety.fm 

 

Agnieszka Wilczyńska- wokalistka jazzowa i pedagog. Ma na swoim koncie dwie złote płyty: "Pogadaj ze mną" oraz „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”. Występowała na prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, m.in. Carnegie Hall, Chicago Symphony Center czy National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Narodowej w Moskwie i we Lwowie. Uczy śpiewu w ZPSM im. Fryderyka Chopina na Wydziale Jazzu oraz w Policealnym Studium Jazzu w Warszawie. Prowadzi liczne warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych. Współpracuje aktorami, m.in. z Piotrem Polkiem, Aleksandrą Nieśpielak, Reni Jusis, Sławkiem Uniatowskim czy aktorami Teatru Studi, jako konsultant. Na stałe współpracuje z Trio Andrzeja Jagodzińskiego, z którym nagrała dwie płyty - „Warownym Grodem” i „Krzysztof Komeda”. We wrześniu 2013 zadebiutowała, jako aktorka w spektaklu muzycznym „Listy na wyczerpanym papierze” w Teatrze Polskim w Warszawie. 

W październiku 2014 na Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbył się koncert promujący pierwszą solową płytę wokalistki pn. "Tutaj mieszkam", którą Agnieszka Wilczyńska zrealizowaną przy wsparciu swojego rodzinnego miasta Szczecin, a za którą otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii debiut fonograficzny. Na co dzień współpracuje z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej. 

Agnieszka Wilczyńska "Tutaj mieszkam" tekst Wojciech Młynarski muzyka Włodzimierz Nahorny

Agnieszka Wilczyńska jest szczecinianką. Według ankiety Jazz Top od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę „Tutaj mieszkam” na której znajdują się  piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. I właśnie m.in. utwory z nagrodzonej płyty usłyszymy podczas koncertu, wykonane ze szczególnym udziałem takich muzyków jak: Andrzej Jagodziński i Henryk Miśkiewicz. Agnieszka Wilczyńska ma na swoim koncie dwie Złote Płyty- "Pogadaj ze mną"(muz. Włodzimierz Nahorny sł. Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”.

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.