Artyści

Wynton Marsalis

15czerwca 2017

Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis and NFM Filharmonia Wrocławska 

15 czerwca 2017 (czwartek) g. 20.00 

Filharmonia w Szczecinie 

wstęp: 180 – 290 PLN 

Bilety dostępne wkrótce na www.bilety.fm 

 

Wynton Marsalis - trębacz i kompozytor. Członek znanej muzycznej rodzinny Marsalisów. Jeden z najbardziej popularnych muzyków na świecie. Mówi się o nim, że jest pierwszym jazzmanem, który posiadł wszystkie odmiany gatunku – od nowoorleańskich korzeni, przez bebop, aż po jazz nowoczesny. Był członkiem zespołu Arta Blakeya „Jazz Messengers”, współpracował również z Herbie Hancock, Sarah Vaughan, Dizzy Gillespie, Sweets Edison, Clark Terry, Sonny Rollins, Ron Carter, Tony Williams czy London National Philharmonic Orchestra . 

Wynton gra na jedynej w swoim rodzaju trąbce wykonanej przez Dave’a Monette’a. Została ona zaprojektowana specjalnie dla leworęcznego Marsalisa i jest pokryta personalnymi grawerami. 

Wynton Marsalis Jest wielokrotnym laureatem nagrody Grammy w kategoriach jazz i muzyka klasyczna oraz zdobywcą Nagrody Pulitzera za album Blood On The Fields. 

Dyrektor Jazz at Lincoln Center Orchestra 

Więcej na: www.wyntonmarsalis.com :
jazz.org
facebook.com/jazzatlincolncenter
twitter.com/jazzdotorg
youtube.com/jazzatlincolncenter

Wynton Marsalis with JLCO

NFM Filharmonia Wrocławska Zespół powstał w 1945 r., a w 1994 r. obrał za patrona Witolda Lutosławskiego i wraz z otwarciem w 2015 swojej nowej siedziby, Narodowego Forum Muzyki, przyjął nazwę NFM Filharmonii Wrocławskiej. W latach 2006–2013 funkcję tę pełnił maestro Jacek Kaspszyk, który w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju zespołu. Orkiestra współpracuje z gronem znakomitych dyrygentów gościnnych, w tym z tak wybitnymi muzykami, jak Giovanni Antonini, Andrzej Boreyko, Gabriel Chmura, Philippe Herreweghe, Paul McCreesh, Jerzy Maksymiuk, Eiji Oue czy Krzysztof Penderecki. Ostatnim dyrektorem artystycznym orkiestry był Benjamin Shwartz, z którym orkiestra zrealizowała m.in. bardzo oczekiwane nagrania muzyki symfonicznej Pawła Mykietyna, jednego z czołowych polskich kompozytorów współczesnych.  

Obecnie zespół jest w trakcie realizacji projektu fonograficznego Witold Lutosławski. Opera omnia (CD Accord). Drugi album cyklu – Symfonie nr 2 i 4 pod batutą Jacka Kaspszyka – w 2011 r. nagrodzono Fryderykiem. W 2013 r. wraz ze Stanisławem Skrowaczewskim orkiestra nagrała I Symfonię oraz Koncert na orkiestrę W. Lutosławskiego. Album z zapisem fragmentu koncertu orkiestry z Terjem Rypdalem (Jazztopad 2009) jest pierwszą płytą polskiego zespołu w katalogu wytwórni ECM. W sezonie orkiestra realizuje szeroki program przedsięwzięć artystycznych, w tym koncerty abonamentowe, edukacyjne, plenerowe oraz sesje nagraniowe. Zespół regularnie występuje z trasami koncertowami zarówno w Europie jak i w USA.

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.